2017-05-05

SPOTKANIA EDUKACYJNE – KWIECIEŃ 2017

W ramach projektu pn. „Żółty talerz”, finansowanego przez Kulczyk Foundation, w dniach 20 i 21 kwietnia 2017 roku dzieci z Ognisk Wychowawczych przy Toruńskim Centrum Caritas oraz ich rodzice i opiekunowie uczestniczyli w dwóch spotkaniach edukacyjnych, na temat zdrowego odżywiania, prowadzonych przez profesjonalnego dietetyka.

Celem zorganizowanych spotkań było:

– zwiększenie świadomości żywieniowej dzieci i dorosłych

– kształtowanie umiejętności wyboru wartościowych produktów spożywczych, z wykorzystaniem informacji umieszczonych na opakowaniu

– przypomnienie podstawowych zasad dotyczących prawidłowego przechowywania żywności oraz przygotowywania posiłków dla dzieci i dorosłych członków rodziny

– propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i ich rodziców (akcentowanie potrzeby spożywania śniadania, podkreślanie roli wody w żywieniu i zachęcanie do codziennej aktywności fizycznej itp.).

Podczas spotkań z dietetykiem dorośli skorzystali z prezentacji multimedialnej i materiałów informacyjnych (w postaci ulotki), a dzieci wykonywały ćwiczenia w tematycznych kartach pracy (dla najmłodszych przygotowano kolorowanki). Edukacja dzieci i rodziców generalnie miała na celu wypracowanie zachowań prozdrowotnych traktowanych jako inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka i zdrowie wszystkich członków rodziny.