Aktualności

2017-07-04

„DZIEŃ DZIECKA” w Ognisku Wychowawczym TC CARITAS w Chełmży.

Janusz Korczak napisał kiedyś: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Ta myśl znakomitego pedagoga jest ciągle obecna w działaniach opiekuńczo – wychowawczych, które realizujemy na co dzień w obu Ogniskach Wychowawczych prowadzonych przez Toruńskie Centrum „Caritas” (w Toruniu przez lat 20, w Chełmży – od 6 lat).

Międzynarodowy Dzień Dziecka, to moment, w którym myśl J. Korczaka – jednego z najznakomitszych polskich pedagogów – brzmi w naszych uszach szczególnie wyraźnie. Pragniemy, by dla naszych małych podopiecznych każdy dzień był swoistym świętem, ale ten dzień celebrujemy z dziećmi wyjątkowo.

W tym roku okoliczności niezależne od nas sprawiły, że „Dzień Dziecka” w chełmżyńskim Ognisku Wychowawczym obchodziliśmy nie pierwszego, ale czternastego czerwca. Jak twierdzą nasi podopieczni – warto jednak było poczekać.

Świętowanie rozpoczęliśmy „ucztą dla podniebienia”. Piękna pogoda pozwoliła na rozpalenie grilla, więc posiłek na świeżym powietrzu (z deserem w postaci pysznych lodów) sam w sobie był dla dzieci atrakcją. Po posiłku rozpoczęły się „harce i zabawy” w plenerze. W zorganizowaniu niezapomnianego dla dzieci popołudnia kadrę Ogniska wsparły dodatkowo dwie sympatyczne panie : Monika Myszkowska (która zdobiła buźki dzieci misternymi obrazkami) oraz Katarzyna Lewandowska (która animowała zabawy ruchowe i gry sportowe „na wesoło”). Dziękujemy serdecznie obu Paniom za bezinteresowne zaangażowanie i sprawienie, że tegoroczny „Dzień Dziecka” był naprawdę wyjątkowo kolorowy i radosny.

Hanna Dobromilska (kierownik Ogniska Wychowawczego)