2013-04-25

PIELĘGNIARSKA OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W DOMU PAJCENTA

Toruńskie Centrum Caritas im. Bł. Marii Karłowskiej realizuje projekt obejmujący pielęgniarską opiekę długoterminową w domu pacjenta. W ramach tego zadania świadczone są usługi pielęgniarskie dla przewlekle chorych w miejscu ich zamieszkania. W ramach programu zaopatrzono osoby obłożnie chore i niepełnosprawne w konieczne środki medyczne i zakupiono dla nich łóżka rehabilitacyjne i materace.Dzięki temu poprawil się komfort życia osob przewlekle chorych będacych mieszkańcami Torunia. Zostali oni też przygotowani do samoopieki i samopielęgnacji, dzięki czemu lepiej radzą sobie z chorobą i niepełnosprawnością.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w zakresie wsparcia działań z zakresu opieki nad osobami przewlekle chorymi.