2014-03-31

OPIEKA NAD OBŁOŻNIE I PRZEWLEKLE CHORYMI

Toruńskie Centrum Caritas realizuje program KOMPLEKSOWA PIELĘGNIARSKA OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W DOMU CHOREGO, finansowany przez Województwo Kujawsko Pomorskie reprezentowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zgodnie z UMOWĄ Nr UM_SP.616.1.072.2014 z dnia 28 marca 2014 roku.

Celem programu jest objecie długoterminową opieką osób przewlekle, obłożnie chorych oraz przygotowanie ich i rodziny do samoopieki i samopielęgnacji.

Program obejmuje świadczenia pielęgniarskie, świadczenia pielęgnacyjne zgodne z procesem pielęgnowania, edukację zdrowotną chorego i jego rodziny oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych związanych z samodzielnym funkcjonowaniem w środowisku rodzinnym.

Realizowany jest od 15.03.2014 do 30.11.2014

W ramach dofinansowania zostaną zakupione łóżka rehabilitacyjne i materace przeciwodleżynowe, zestawy do mycia głowy,środki medyczne i opatrunkowe. Ponadto zostanie wykonanych 400 wizyt w domu chorego.