2016-07-11

WYCIECZKĄ DO SKŁUDZEWA DZIECI POWITAŁY WAKACJE 2016 !

Dzień 27 czerwca 2016 na długo pozostanie w pamięci podopiecznych Ogniska Wychowawczego przy Toruńskim Centrum „Caritas”. Dzięki uprzejmości jednej z Toruńskich fundacji, ponad 20-osobowa grupa dzieci pod opieką kadry wyjechała na wycieczkę do Skłudzewa. Głównym celem wyjazdu była rekreacja i udział w warsztatach plastycznych.

Już nietuzinkowy sposób powitania w „Fundacji Piękniejszego Świata” przez jej prezesa – Pana Leszka Warmbiera – wprawił dzieci w dobry nastrój i wyzwolił gotowość do twórczego działania. Pierwszym zadaniem było wykonanie szkicu starego drzewa podczas spaceru po okolicznym parku, a następnie (po powrocie do pracowni) rozpoczęły się warsztaty lepienia z gliny.

Właściwe przygotowanie tworzywa już samo w sobie stanowiło niezłą zabawę, ale prawdziwy „proces twórczy” rozpoczął się później. Dzieci zaskakiwały nas fantastyczną wyobraźnią. Z gliny powstały zwierzęta (psy, koty, jeże, motyle) oraz różne przedmioty użytkowe.

Z pracowni lepienia w glinie udaliśmy się na teren rekreacyjny, gdzie przy specjalnie przygotowanym ognisku usmażyliśmy pyszne kiełbaski. Tak posileni, powędrowaliśmy znów do pałacu (tym razem do pracowni malowania na szkle).

Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu pracowni i wspaniałemu instruktażowi udzielonemu nam przez artystkę – Panią Danutę Warmbierową – dzieci z Ogniska Wychowawczego były ogromnie zainteresowane poznaniem nowej techniki plastycznej. W wyniku dużego zaangażowania wyobraźni, powstawały piękne prace dzieci, a Pani Warmbier nie szczędziła dzieciom pochwał.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy autokarem ze Skłudzewa do Torunia. Teraz wszyscy marzymy, aby tam powrócić na kolejne warsztaty plastyczne.

Hanna Dobromilska