Aktualności

2016-07-11

Ognisko Wychowawcze w Chełmży ma już 5 lat !

Dzień 24 czerwca 2016 był dla dzieci z Ogniska Wychowawczego TC „Caritas” w Chełmży dniem szczególnej radości. Oto kończył się piąty rok działalności naszej świetlicy i kolejny rok szkolnych obowiązków, a zaczynały upragnione wakacje!

Popołudniowe spotkanie z dziećmi rozpoczęliśmy od uroczystego podsumowania minionego roku szkolnego. Jako sukces dziecka potraktowaliśmy każdą promocję do następnej klasy. Tak więc po posiłku na wszystkie dzieci czekała nagroda – niespodzianka: spotkanie z artystami z grupy „AKTSHOW” (działającej od kilku lat przy UMK w Toruniu).

Barwnie przebrani studenci pomalowali dzieciom buzie, zdobiąc je motywami z różnych bajek. Tak przygotowana publiczność obejrzała występy artystów, którzy żonglowali piłeczkami i maczugami, kręcili talerzami na patyku i pokazywali ewolucje na przyrządzie zwanym „diabolo”. Po wspólnych zabawach grupowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, podopieczni Ogniska zostali obdarowani przez artystów zwierzątkami wykonanymi z kolorowych baloników. Na pożegnanie podopieczni naszej świetlicy wręczyli artystom z grupy „Aktshow” ogromną pamiątkową laurkę.