Aktualności

2021-12-02

KOMPUTER dla Środowiskowego Domu Samopomocy

Hej! Jesteśmy grupą studentów WSB w Toruniu. Uczymy się zaocznie, więc na co dzień pracujemy zawodowo. Jedna z nas pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w miejscowości Blizno - instytucji wspierającej inicjatywę osób niepełnosprawnych. Na co dzień obserwuje jakim wyzwaniom i trudnościom podejmują się jego uczestnicy zajęć.

Placówka ta prowadzi zajęcia wspierająco–aktywizujące dla co najmniej  30 osób z zaburzeniami psychicznymi i osób upośledzonych umysłowo. Jej celem jest wspieranie w przezwyciężaniu  trudności życiowych oraz włączanie w działania tematyczne mające zwiększyć samodzielność i zaradność życiową.

Pomyśleliśmy, że wspólnie możemy wpłynąć na ulepszenie jakość codziennych zajęć  poprzez zorganizowanie zbiórki na przydatne narzędzie pracy dla osób niepełnosprawnych.
W ŚDS funkcjonuje pracownia komputerowa, w której podopieczni mogą rozwijać umiejętności przydatne w życiu codziennym oraz niezbędne do podjęcia aktywizacji zawodowej.
Obecnie w pracowni jest niewystarczająca ilość komputerów przeznaczonych na liczbę równocześnie uczęszczających w zajęciach Chcielibyśmy ich wesprzeć i zakupić choć jeden dodatkowy komputer!

Osoby biorące udział w zbiórce będą miały wkład w dofinansowaniu komputera a także w zwiększeniu możliwości prowadzenia zajęć tematycznych dla większej liczby osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bliźnie.

Pod okiem personelu korzystanie z zakupionego sprzętu poszerzy możliwości nauki obsługi komputera, ułatwi nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów interpersonalnych przy użyciu portali społecznościowych, zwiększy perspektywy i możliwości poznawania  świata, umożliwi rozrywkę. Wspólnie sprawmy, aby uczestnicy zajęć poczuli, że ich los nie jest nam obojętny.

Tego typu niespodzianka wywoła uśmiech na ich twarzach, wzbudzi poczucie zadowolenia i szczęścia.

Proszę wyobraź sobie te małe i duże działania, postępy z ich własnej pracy przy pomocy zakupionego komputera. Sukcesy, które nie tylko dadzą możliwości rozwoju ale również wpłyną na zwiększenie poczucia wartości każdego z nich osobna.

Wierzymy, że dzięki takiej inicjatywie, razem z Wami dołożymy do tego swoją cegiełkę

Link do zbiórki

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie! <3
Kasia, Basia, Ola, Marta, Mateusz, Monika i Kasia.