2015-04-28

POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA OSÓB CHORYCH

Toruńskie Centrum Caritas w 2015 roku zgodnie z umową nr UM_SZ.616.1.143.2015 z dnia 30.03.2015 roku realizuje program „Poprawa jakości życia osób chorych”, dofinansowany przez Województwo Kujawsko Pomorskie.

Adresatami programu są osoby bezdomne, bezrobotne, ubogie, uzależnione, chore, ofiary wypadków, zdarzeń losowych, niepełnosprawne, bardzo często nie objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Celem zadanie publicznego jest zapobieganie, leczenie i łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, zmniejszenie ryzyka chorób zakaźnych (wszawica, świerzb, AIDS, WZW), pielęgnacja i leczenie ran, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej.

Beneficjenci ostatecznie w wyniku realizacji projektu zyskają poprawę jakości życia poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych, łagodzenie objawów grypy i przeziębienia, pielęgnację i leczenie ran, zmniejszenie ryzyka zakażenia, leczenie chorób zakaźnych, wczesne wykrywanie i monitorowanie chorób cywilizacyjnych (cukrzyca, otyłość, nadciśnienie), ograniczenie powikłań, poprawę ogólnego stanu zdrowia oraz wyposażenie w wiedzę i umiejętności praktyczne jak dbać o zdrowie i higienę.

Program realizowany będzie w terminie od 15.03.2015 do 30.11.2015, a w ramach dofinansowania zostaną zakupione leki, specjalistyczne środki czystości i dezynfekcji oraz materiały opatrunkowe i medyczne.